Σχετικά με εμάς

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ Η/Υ

Το εργαστήριο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών διαθέτει 11 Η/Υ διαμορθωμένους για την κάλυψη κάθε μαθήματος για τις ανάγκες της σύγχρονης εκπαίδευσης.

Επίσης χρησιμοποιείται και σαν αίθουσα προβολών αφού διαθέτει projector και ειδικό πανί προβολής.

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

Η σχολική βιβλιοθήκη του Σχολείου μας, έχει κάθε είδους λογοτεχνικά, επιστημονικά βιβλία καθώς επίσης και εγκυκλοπαίδειες.

Ως μια σύγχρονη σχολική βιβλιοθήκη αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της εκπαίδευσης, μάθησης, υποστήριξης και προώθησης του εκπαιδευτικού και ερευνητικού έργου των σχολείων μας. Διαθέτει μια συλλογή τίτλων που συγκέντρωσαν με δική τους πρωτοβουλία και μεράκι οι εκπαιδευτικοί  και οι γονείς των σχολείων μας, στο πέρασμα των προηγούμενων χρόνων.  Αποστολή της είναι η ενίσχυση του σχολικού, κοινωνικού, κριτικού και πληροφοριακού γραμματισμού καθώς και η καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας.